Przyjść warto!

PRZYJŚĆ WARTO: do Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim (Wojska Polskiego 22) WE WTOREK 9 PAŹDZIERNIKA br. O GODZ. 17-tej – NA SLAJDOWISKO „Pierwszy krok do Orientu” W WYKONANIU LESZKA SZCZASNEGO!!!!!!!!!!!!!!!

Slajdowisko „PIERWSZY KROK DO ORIENTU” jest barwnym zapisem penetrowania północnych i centralnych regionów Turcji. Jest to przemyślany i wielowymiarowy portret wyjątkowego kraju pomiędzy Wschodem a Zachodem. Oprócz różnorodnych miejsc (np. słone jezioro, XIX-wieczna drewniana zabudowa ottomańska, nieznane Góry Szare, fantastyczna Kapadocja, dzikie wybrzeże Morza Czarnego) Leszek zauroczony Turkami, pokazuje przede wszystkim rytm ich codziennego życia: od 12-milionowego Stambułu do zapomnianej wsi. Mówi o herbacianych barach, o zwyczajach meczetowych i narodowych, o chuście, o kulcie Ataturka, a także o znaczących różnicach w mentalności pomiędzy Turcją a Europą – rozśmiesza, ale przede wszystkim zmusza do głębokiego zastanowienia.

KTO TO JEST TEN SZCZASNY??????????

LESZEK SZCZASNY jest raciborzaninem (ur. 1975), z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem.

Na kawę zbożową i daktyle zarabia, m.in. podróżując ze swoimi slajdowiskami i wystawami po placówkach kulturalnych w całej Polsce. Wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”, której dwa rozdziały dotyczą właśnie eskapad tureckich („Niekrótka opowieść o kraju, gdzie najlepszym przyjacielem człowieka nie jest pies, ale drugi człowiek” oraz „Reaktywacja zachodnio-południowa, czyli jaki ma związek coca-cola z obrzezaniem”).

Pisze kolejną książkę, pt. „Afrykański rytm” tym razem zbierającą materiał z eskapad do Mauretanii i Ruandy.

Więcej aktualności

Buszując wśród zakazanych
6 października 2012 r. zakończył się Tydzień Zakazanych Książek. Jego inicjatorem jest serwis bibliosfera.net, wzorujący się na przywiązanych do wolności słowa Amerykanach. Jest to akcja społeczna, która ma zwrócić uwagę na działanie cenzury, potrzebę wolności tworzenia oraz problem prześladowania ludzi za to, że czytają lub piszą książki.
Czytaj więcej...