Wystawa Fotografia Dzikiej Przyrody – W i l d l i f e P h o t o g r a p h e r o f t h e Y e a r – otwarta

10 kwietnia 2013 roku w sali wystawowej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski wraz z Panem Jerzym Zegarlińskim – dokonali uroczystego otwarcia wystawy Fotografia Dzikiej Przyrody. Ekspozycję tworzy 70 zdjęć, wybranych z wystaw będących wynikiem konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year w latach 2002 – 12, organizowanego corocznie, od 1965 r., przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie. Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs, w zakresie fotografii dzikiej przyrody. Na jego ostatnią edycję zgłoszono ponad 48 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów, z 98 krajów. Przez jałowe pustynie, ponad wzniosłe granie, w gęstej tropikalnej dżungli i na otwartym oceanie – te zdjęcia są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata Natury, ale ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Jedenasty rok z rzędu wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw na wszystkich kontynentach, gdzie już od wielu lat rokrocznie ogląda ją ponad milion osób. Zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata Natury. Ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce.

Wystawę można zwiedzać w Sępólnie Krajeńskim do 8 maja w godzinach od 10 do 17 w sali wystawowej Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim przy ulicy Jeziornej 6

Patronat Honorowy nad wystawą objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Partnerem wystawy w Polsce jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie.

Organizatorem wystawy w Sępólnie Krajeńskim jest Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim i Agencja Zegart – Jerzy Zegarliński – organizator wystawy w Polsce