Aktualności
-
„I wtedy to, co zwykłym się wydaje, staje się baśniowe” – zapraszamy na fotograficzny wernisaż „Z krajeńskiej łąki” Jolanty Orzłowskiej!
Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza zaprasza 15 maja 2015 r. o godz. 17.00 do Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Jeziornej 6 w Sępólnie Krajeńskim, gdzie odbędzie się wernisaż fotografii Jolanty Orzłowskiej.
-
W romantycznym nastroju
Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Muzyczne fascynacje”. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki do czytelni naszej Biblioteki 14 maja 2015 r. (czwartek) o godz. 17.00.
-
Refleksja nad przeszłością: „O żołnierzach wyklętych” w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej
Dziś obchodzimy 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie, dlatego nasza Biblioteka zaprosiła zainteresowanych do wysłuchania wykładu „Historie żołnierzy z wyrokiem – polskie podziemie niepodległościowe po 1945 r.” prowadzonego przez dr Kamilę Churską-Wołoszczak z Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.
-
Krainę audiobooków, muzyczną podróż czy fotograficzny wernisaż… co wybierzesz? – „Wybieram Bibliotekę”
Przed nami XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek o powyższym haśle! Dlatego w dniach od 8 – 15 maja 2015 r., koniecznie odwiedź naszą Bibliotekę i zostań na dłużej!
-
„Nie ma ludzi z małych wiosek, są tylko ludzie z małymi marzeniami” – o realizacji swoich celów opowie Piotr Kuryło
W ramach spotkań „Klubu Podróżnika” 12 maja 2015 r. o godz. 17.00 polski maratończyk – Piotr Kuryło będzie gościem naszej Biblioteki.
-
Dyskusyjny Klub Książki odpłynął z L. S. Christensenem
Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w naszej Bibliotece regularnie czytają i dzielą się swoimi wrażeniami w gronie miłośników literatury. 29 kwietnia pochylili się nad prozą norweskiego pisarza Larsa Saabye Christensena.
-
Spotkanie z historią: Sępólno dawniej, Sępólno dziś
W poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. młodzież biorąca udział w programie „Młody Obywatel” realizowanym przez naszą Bibliotekę uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez historyka Łukasza Jakubowskiego.
-
Buenos días Hiszpanio! – o wirtualnej podróży w Bibliotece
W piątkowe popołudnie 23 kwietnia 2015 r., za sprawą uczniów z Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Więcborku pod opieką Zofii Świerczewskiej, czytelnicy Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza wyruszyli do Hiszpanii.
-
Witaj „Przygodo w Smoczej Krainie”!
Chcesz się rozwijać? A może walczysz z nudą? Jesteś otwarty na nowe pomysły? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to nie zwlekaj!
-
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich młodzi czytelnicy uczcili… flash mobem!
Tegoroczne święto książki już za nami. W ramach jego obchodów Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie przygotowała specjalne atrakcje.
