W ramach zbliżającego się Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) przygotowaliśmy ofertę zajęć dla grup zorganizowanych
W świecie Hansa Christiana Andersena
Zajęcia dla dzieci poświęcone twórczości H.Ch. Andersena inspirowane książką „Mali.Wielcy”. Podczas zajęć uczestnicy poznają biografię pisarza oraz przypomną sobie najsłynniejsze jego baśnie.
Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas I – III.
Do roboty!
Odkryjmy wspólnie zawody, które istniały przed wynalezieniem nowoczesnych technologii. Zamiast o influenserach, programistach czy specjaliście branży IT porozmawiamy o tym kim był łamacz lodu, krzykacz miejski i czy komputer może być zawodem.
Zajęcia zorganizowane w oparciu o książkę „Do roboty” autorstwa Katarzyny Radziwiłł przeznaczone są dla dzieci z klas I-V SP.
Jak przez wiersze ortografia szybko nam do głowy trafia
Czy nauka ortografii może być przyjemnością? Oczywiście, że tak! Trzeba tylko sięgnąć po ciekawe i pięknie ilustrowane słowniki przygotowane specjalnie dla dzieci, które w środku skrywają śmieszne wierszyki ortograficzne i logopedyczne. Zapraszamy więc dzieci z klas I – III na ortograficzną zabawę, która uczy prawidłowej wymowy, czytania i pisania.
Ty też możesz uratować świat
Uczenie dzieci zasad ekologii to nie tylko nauka odróżniania pojemników na szkło czy plastik. W trakcie zajęć pokazujemy najmłodszym jak nasze dzisiejsze wybory wpływają na otaczające nas środowisko. Pamiętajmy, że Ziemię mamy tylko jedną, a jej zasoby są ograniczone.
Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas I – V.
Historia książki: od glinianych tabliczek po e-booki
Zapoznanie uczniów z historią książki od starożytności po współczesność (ze szczególnym uwzględnieniem zmian formy książki). Zajęcia praktyczne: kaligrafia – nauka pisania piórem; tworzenie kreatywnych napisów z programem Polona Typo; moje inicjały – pisanie liter z użyciem ozdobnych czcionek.
Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas III – VI.
Na tropie informacji
Osoba poszukująca informacji stoi przed zadaniem wybrania spośród mnogości rodzajów źródeł tych, które będą dla niej najbardziej przydatne — a więc wiarygodne i użyteczne. Podczas zajęć porozmawiamy o słownikach i encyklopediach, ich rodzajach i sposobie korzystania z nich. Dodatkowo poćwiczymy poruszanie się w katalogu on-line sępoleńskiej biblioteki, aby samodzielnie móc sprawdzić czy w bibliotece znajduje się interesująca nas pozycja.
Zajęcia dla grup zorganizowanych z klas IV – VI SP.