Aktualności
-
Wierszykarnia 2022!
Zapraszamy uczniów klas I-III oraz dzieci pięcio i sześcioletnie do udziału w szesnastej już edycji powiatowego konkursu recytatorskiego pt. „Wierszykarnia”.
-
Bądź jak Maria – mali dyskutanci o „Małych Wielkich”
Czy nauka musi być trudna i nudna? Absolutnie nie! Przekonali się o tym klubowicze z sępoleńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
-
Spotkanie z dr. Adam Węsierskim już za nami
W ubiegły piątek, 23 września, w sępoleńskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z dr. Adamem Węsierskim, badaczem historii aparatu bezpieczeństwa w Polsce po 1945 roku.
-
Jubileuszowa Wieczorynka z Kicią Kocią
W poniedziałkowe popołudnie w naszej bibliotece odbyło się jubileuszowe spotkanie Wieczorynki dla dzieci. Od dziesięciu już lat, rodzice wraz ze swoimi pociechami spotykają się w bibliotece, aby wspólnie poczytać bajki na dobranoc.
-
Z profesor Ewą Rynarzewską o współczesnej literaturze koreańskiej…
W czwartek, 22 września 2022 r., sępoleńscy członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach wokół prozy pn. „Współczesna literatura koreańska”.
-
Bądź jak Maria!
Wszystkie dzieciaki, które lubią podyskutować o przeczytanych książkach zapraszamy już 23,09.2022 r. na spotkanie w DKK.
-
Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Adamem Węsierskim
Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Adamem Węsierskim, związane z wydaniem 3 tomu „Toksycznej agentury” jego autorstwa.
-
Kuferek Adama Mickiewicza – zajęcia literacko-plastyczne
Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły podstawowej na zajęcia literacko- plastyczne zainspirowane postacią Adama Mickiewicza. Podczas spotkania młodzież będzie miała okazję zapoznać się z twórczością wieszcza, a także spojrzeć na postać poety jak na zwykłego człowieka. Uczniowie będą nie tylko wyszukiwać informacje, ale także nauczą się je twórczo przetwarzać.
-
Kicia Kocia na urodzinach w bibliotece
Zapraszamy na jubileuszową wieczorynkę, która odbędzie się 19 września 2022r. o godz. 16:30 w czytelni dla dzieci. Spędźmy te urodziny wraz z Kicią Kocią! Czeka na Was dużo zabawy i humoru. Przyjdź i baw się z nami!
-
Relacje ze spotkania z Moniką Witkowską
W ostatnią środę w bibliotece odbyło się spotkanie z Moniką Witkowską – himalaistką, podróżniczką, autorką książek podróżniczych. „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj! Śnij! Odkrywaj!” Monika Witkowska, zaczytująca się w dzieciństwie w książkach Marka Twaina, przytoczone wyżej słowa amerykańskiego…
