Aktualności
-
„Okno” oczami młodych
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w sępoleńskiej bibliotece rozpoczął się od wernisażu fotografii pt. „Okno”. Swoje prace wystawili uczniowie ZS nr 1 w Sępólnie – podopieczni pani Jolanty Orzłowskiej, opiekunki koła fotograficznego.
-
Tomasz Michniewicz w Bibliotece Publicznej!
Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na spotkanie autorskie, którego bohaterem będzie Tomasz Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji.
-
Ciao Italia!
W czwartek nasza biblioteka rozpoczęła cykl spotkań Klubu Małego Podróżnika. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały kulturę i kuchnię Włoch.
-
XI Kongres Obywatelski „Dojrzali Polacy – lepsza Polska!” 5 listopada 2016 r.
„Dojrzali Polacy – lepsza Polska!” – to hasło tegorocznego Kongresu, które kieruje naszą uwagę na wyzwanie dojrzałości. Przed tym wyzwaniem stajemy dziś my, Polacy, ale także społeczeństwa całego Zachodu.
-
Moda na czytanie
Sępoleńska biblioteka we współpracy ze Stowarzyszeniem „Duże Różowe Słońce” realizuje projekt pt. „Moda na czytanie”, dzięki któremu młodzi ludzie poznają historię mody i fryzur minionych epok.
-
Święci …. zawsze uśmiechnięci!
Zapraszamy dzieci na zajęcia literackie opracowane na podstawie książek z serii „Święci Uśmiechnięci” Elizy Piotrowskiej.
-
„Korzenie naszego losu- w 1050 rocznicę Chrztu Polski”
„Korzenie naszego losu- w 1050 rocznicę Chrztu Polski”- w gawędzie historycznej wystąpi Pani Małgorzata Jarocińska, która zabierze nas w podróż w przeszłość i dotrze do samych korzeni polskości, a także udzieli odpowiedzi na pytania:
-
Droga do niepodległości 1918
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości sępoleńska biblioteka chciałaby zaprosić wszystkich Państwa na wykład „Droga do niepodległości 1918”.
-
Wernisaż wystawy OKNO
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy fotograficznej „OKNO”.
-
Teatr przy stoliku
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa – „Niedźwiedź” i „Oświadczyny” – w wykonaniu Teatru przy Stoliku (aktorzy Wanda Dolman Rzyska i Eugeniusz Rzyski).
